Komentowana treść: Nowości z Aminetu
[#1] Re: Nowości z Aminetu
powinno byc mlodszego ;>

[#2] Re: Nowości z Aminetu
hmmm, HyperionOs4 jest młodszym a nie starszym bratem (btw wychodzi na to zę mos to bękart)
[#3] Re: Nowości z Aminetu
pozwala upodobnić AmigaOS 3.x do jego starszego brata - AmigaOS 4.0



No i mam dylemat czy "starszego brata" czy może "młodszego brata"? :) AmigaOS 4.0 na pewno ma mniej lat niż 3.9 więc jest młodszy. Jednak młodszy oznacza jakby mniej doświadczony, gorszy, a to jakoś też nie pasuje do znacznie bardziej zaawansowanej wersji 4.0. Może ktoś by się "podoktoryzował" w tym temacie? Przecież lubimy gadki nie na temat. ;)

[#4] Re: Nowości z Aminetu

@AmiChris, post #1

przegoniles mnie o 4 sekundy

(ale ja mam dłuższy koment :P)
[#5] Re: Nowości z Aminetu

@MDW, post #3

I tak każdy wie, o co chodzi. No ale fakt, w tym wypadku młodszy brat jest bardziej dojrzały niż jego poprzednik.



Nie chce mi się teraz szperać w archiwum, ale gdy kiedyś napisałem że OS4 jakim by nie był, na pewno będzie lepszy od OS3.x. Ktoś to uznał na tyle śmieszne że uznał to nawet za komentarz miesiąca (czy jakoś tak), nie jestem upierdliwy...
[#6] Re: Nowości z Aminetu

@Prince, post #5

"OS4 jakim by nie był, na pewno będzie lepszy od OS3.x."



Naprawde uwazasz ze to stwierdzenie ma sens?
[#7] Re: Nowości z Aminetu

@Prince, post #5

hihihi
[#8] Re: Nowości z Aminetu

@luk, post #6

jezeli rozpatrzymy to w kwesti technicznej a wiec pacze/nakladki etc to jak najbardziej, musze przyznac ze os 4 (widzialem i sie bawilem) jest lepszy od os 3.x o klase.

Z punktu widzenia fana klasykow moze byc juz inaczej ale jestem pewien ze jezeli by dano takiej osobie pega/a1 to zmienil by zdanie
[#9] Re: Nowości z Aminetu

@AmiChris, post #8

Tyle czasu, tyle brednioseriali, i niewiele sie nauczyłeś w kwestii wierności marce coponiektórych. ;)

Kto miał kupić pegaza, ten już kupił. Kto miał używać mosa klasyka, ten już używa. Reszta dla mosa i pegaza jest już "stracona". imho.
[#10] Re: Nowości z Aminetu

@MinisterQ, post #9

choc twe slowa prawde niosa bola niczym noz wiec najlepiej zrobisz konczac juz ;)



wszystko jest mozliwe :))

[#11] Re: Nowości z Aminetu

@MinisterQ, post #9

Nie zgodze sie. Posiadam klasyki - ale podjalem decyzje :) i zainwestuje w nowy sprzet. System i/lub jego brak zadecyduje o tym co to bedzie.

Z czysto utylitarnego punktu widzenia wole Pegaza bo jest tanszy, ale jesli bede mial mozliwosc potestowania lub zakupienia AmigaOS4 dla mojej A1200+PPC to moge zmienic zdanie.



[#12] Re: Nowości z Aminetu

@AmiChris, post #1

Poprawione. Późno było wczoraj :(
[#13] Re: Nowości z Aminetu

@mailman, post #12

chyba lepiej, moim zdaniem ;) można było obejść zagadnienia "starszeństwa braci" nazywając OS4 "większym bratem". Jak powszechnie wiadomo, większy niekoniecznie musi być starszy, a większy na pewno jest ;)
[#14] Re: Nowości z Aminetu

@rzookol, post #2

bękart czy nie bękart, spójrz na takiego Wilhelma Zdobywcę... :)
[#15] Re: Nowości z Aminetu

@mailman, post #12

nie problem chcialem Ci tylko pomoc w uniknieciu flamewar :) :)
[#16] Re: Nowości z Aminetu
Jeśli chodzi o pakiet upodabniający OS3.x do OS4, to wiele robi tam VisualPrefs i bitmapy do niego. Te zamieszczone na Aminecie mają wiele błędów i nie pozwalają na użycie niestandardowych gradientów Birdie. Poprawiłem je i polecam użyć mojego pakietu. ;)

Wszystko to na mojej stronie, dział AmigaOS, Warsztaty, Upiększanie systemu. :)

(nie żebym byl purystą GUI, ale wiecie :P )
[#17] Re: Nowości z Aminetu

@luk, post #6

No to może wolisz tak? :



Cokolwiek byś o OS4 nie mówił, to jest lepszy od OS3.x



[#18] Re: Nowości z Aminetu

@Prince, post #17

Cokolwiek byś o OS4 nie mówił, to jest lepszy od OS3.x


To chyba w miare logiczne.Autrzy czwórki mając za wzór systemy linii 3.x mogą wyeliminować błędy i braki starszych braci:).

[#19] Re: Nowości z Aminetu

@piter144, post #18

Ja to wiem, i Ty to wiesz! Ale niektórzy uważają to za żart dekady (conajmniej) (sic!)
[#20] Re: Nowości z Aminetu
plik XSL, który (...) umożliwia konwersję plików XML do formatu AmigaGuide




Ktos juz testowal? Dziala?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem